Halda novinek

21. května 2011 v 14:47 | Sharrie |  News

Zdravím lidičky!

Tak jsem se k tomu konečně dostala :) Chci se moc omluvit za svou dlouhodobou absenci. Byla jsem nemocná a proležela celý týden v horečkách, pak se mi do toho míchala praxe ve škole a koncert Children Of Bodom v Praze, takže mi bohužel nezbýval čas a ani něják chuť něco psát :( Ale už jsem konečně ready a taky jsem trochu pozměnila design pozadí stránky ;) Za celou tu dobu se událo u Anette a Nightwish hodně věcí a tak si pojďme shrnout ;) Doufám že mě za mé zpoždění něják neukamenujete :D

1. Anette a Tuomas zpátky ve studiu

Anette se znovu společně s hlavním mozkem kapely Nightwish Tuomasem vydala do studia pokračovat v nahrávání svých vokálů. Přidám sem ještě všechny Deníky studia takže více info najdeme tam ;)
POKRAČOVÁNÍ POD PEREXEM ;)

Více fotek tady...

2. Informace o Anettiným sólovém albu

(info vypůjčeno z nightwish-czechia.com)
Anette nám napsala:
"Album jsem plánovala vydat nyní, když máme pauzu s Nightwish. Sólovka měla být spíše zábavnou záležitostí, protože bych se ráda tvorbě vlastních písní více přiučila. Když jsem podruhé otěhotněla, nechtěla jsem se vydáváním nijak stresovat, protože mé těhotenství se Sethem bylo náročné, a tak jsem to tentorkát musela vzít zlehka. Takže abych neslibovala něco, co bych nemohla dodržet, tak jsem vydání alba raději odložila.
Když se narodil Nemo, cítila jsem, že bych album konečně mohla vydat, stále jsem na to měla spoustu času. Jenže jsme začali diskutovat o vydání s různými labely, což trvalo strašně dlouho a během té doby se stalo spoustu věcí - největší bylo to, že producent album nemohl vydat z osobních záležitostí - ke všemu byl už duben a můj čas utíká. A tak jsem se prostě rozhodla album odložit podruhé.
Podzim bude narvaný albem Imaginarium, a proto bude moje sólu muset na vydání chvíli počkat. Až kompletně dokončím nějakou píseň, zvěřejním ji, abyste si ji mohli poslechnout, ale žádné album venku ještě nebude. Pokud se po skončení turné s novým albem Nightwish budu cítit, že chci svoje debutové album ještě pořád vydat, tak to tak udělám."

3. Anette se obarvila na červeno

4. Článek o Anette v novinách (pak dodám překlad ;) + fotky od fotografa Mattiase Hanssona

5. Anette poskytla rozhovor pro Helsingborgs Dagblad, což jsou švédské noviny

( překlad jsem se snažila dělat co nejpřesněji avšak některé věci jsem napsala tak jak by jsme je řekli prostě po našem ;)
"I think it all sounds amazing"

Some questions to Anette Olzon, singer in Nightwish, who just came back from Finland, where she recorded her vocals for their upcoming album "Imaginarium" in Petrax studio in Helsinki.

How did it go?
- It went really well and really smooth. We didnt need all of the 10 days, only 8 and there were no stress at all. I know the songs really well and came well prepared which helps a lot.

How does it sound?
- I think everything sounds amazing. Better than Dark Passion play, in my opinion.

You had to postpone the recordings after you injured yourself. What happened?
- I was gonna stand up, having my son Nemo in my arms, when I tripped on one of his toys and in the fall I landed on one of his other toys, a big wooden box. It hit me so bad that I broke a rib and had to postpone the recordings.

You recently put out one of your dresses at an auction site where the money are going to people in Japan who suffers from the earthquake and tsunami. Tell me some more about that?
- It was an encouragement from Meja and Growyn to all of Swedens artists to contribute with things for a charity auction for Japan and of course I wanted to contribute. Japan has welcomed us and I really appreciate the country and its citizens.

What´s your schedule for the summer and autumn?
- Next week I am gonna have my debute as a lecturer for three days in a so called "culture week" in Nynäshamn. I´m gonna speak in front of a lot of high school students about my journey from an insecure teenager to a world famous singer. Then I´ll just spend the summer with my children all summer before we start to record our movie "Imaginarium" in august (the movie is a part of the album and will be directed by Stobe Harju). In october and november we´ll do a promotion trip for the album and then rehearsals in december. More than that I havent planned at the moment.

You´re having your world premiere of your tour in the beginning of next year. What are your feelings about that?
- It´ll be fun and this time I´ll bring my youngest son and partner on the journeys and that´s a new thing. The tour will be shorter and I think all of us in the band will feel much better because of that.
PŘEKLAD:
"Myslím, že zvuk je opravdu fantastický!"
Pár otázek pro Anette Olzon, zpěvačku Nightwish, která se vrátila do Finska, aby nahrála své vokály pro nové album "Imaginarium" ve studiu Petrax v Helsinkách.
Tak jak to jde?
- Jde to velmi dobře a opravdu hladce. Nepotřebovali jsme ani 10 dní, jen 8, ale i tak jsme nebyli ve stresu. Myslím že jsou písně opravdu dobré a přichystáme je co nejlíp jak jen bude v našich silách.
Jak je na tom zvuk?
- Myslím že všechen zvuk je opravdu fantastický. Lepší jak na "Dark Passion Play", podle mého názoru.
Odkládala jsi nahrávání kvůli svému zranění. Co se stalo?
- Chystala jsem se zvednout, se svým synem Nemem v rukou, když jsem zakopla o jednu jeho hračku a spadla a padala na jeho jiné hračky, a na velkou dřevěnou bednu. Ošklivě jsem se uhodila a zlomila si žebro a tak se muselo nahrávání odložit.
Nedávno jsi darovala své šaty jedné aukci a peníze šli na pomoc lidem v Japonsku, které postihlo zemětřesení a tsunami. Pověz mi o nich víc?
- Byli to hlavně povzbuzení od Meja a Growyna a všech Švédů, přispívající na charitativní aukci pro Japonsko a já samozřejmě chtěla taky něják přispět. Japonsko to přivítalo s otevřenou náručí a lidé a občani byli opravdu šťastní.
Jaké máš plány na léto a podzim?
- Další týden jsem chtěla poprvé být jako učitelka na tři dny v tvz. "Kultura týdne" v Nynäshamn. Chtěla jsem mluvit
před mnoha studenty středních škol o mé cestě od nejistého teenagera až do role slavné zpěvačky. Pak chci strávit léto jen se svými dětmi, než se začne v srpnu nahrávat film "Imaginarium", který je součástí našeho nového alba a režírovat ho bude Stobe Harju. V říjnu a listopadu budeme propagovat album a zkoušet budeme v prosinci. Víc, pro tuto chvíli naplánovaného nemáme.
Chcete mít světovou premiéru svého turné hned na začátku přístího roku. Jaké z toho máš pocity?
- Bude to legrace a tentokrát si sebou beru svého nejmladšího syna a přítele na cesty a to je novinka. Turné bude samozřejmě kratší a myslím, že každý v kapele se tím pádem bude cítit mnohem lépe.

6. Anette si nechá udělat nové tetování

Ano je tomu tak. Nejen, že Anette nestačí už jejich 5 tetování, ale chce mít ještě o jedno víc :) Chystá si ho nechat udělat 21. května (což je dneska) v Hamburku v Německu kam odletěla. O všem nás bude potom informovat ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama