Imaginaerum

10. září 2011 v 18:29 | Sharrie |  News
imagebam.comOmlouvám se za zpoždění s novinkami, ale byla jsem na praxi se školou v Paříži a tam nebyla možnost dostat se na internet. Ale už jsem konečně vyspaná, zážitků mám taky mnoho a vše co jsem za poslední týden propásla doplním ;)
Jistě jste si všimli nového designu. Pojmenovala jsem ho prostě "Imaginaerum". Tak snad se líbí :)
Další věc je, že Nightwish uveřejnili cover alba, také tracklist a konečné vydání "Imaginaerum".
Jak už bylo řečeno prvním singlem je "Storytime", který vyjde 11. listopadu 2011, následované albem vyjde 30. listopadu 2011 ve Finsku a 2. prosince 2011 v celé Evropě.
Na uveřejněné obrázky stačí kliknout a zobrazí se v celé své velikosti ;)
Více se dozvíte v celém článku :)

Tracklist:
 1. Taikatalvi
 2. Storytime
 3. Ghost River
 4. Slow, Love, Slow
 5. I Want My Tears Back
 6. Scaretale
 7. Arabesque
 8. Turn Loose The Mermaids
 9. Rest Calm
 10. The Crow, The Owl And The Dove
 11. Last Ride Of The Day
 12. Song Of Myself
 13. Imaginaerum
Co řekl Stobe Harju, režisér filmu Imaginarium:

"Stalo se to před čtyřmi lety. Zrovna jsme natáčeli videoklip k písni 'The Islander' ve Finsku v oblasti Rovaniemi. Když jsme si s Tuomasem později sedli, zvažovali jsme, jaké by to bylo udělat pro každou píseň z dalšího alba vlastní videoklip. Tenkrát to byl velice vzdálený sen dvou ambiciózních lidí.
O jeden rok později mi Tuomas zavolal a řekl: "Jde o to: byl bys ochoten se stavit a popovídat si o našem dalším projektu?" Pár následujících měsíců byly plné nadšení, psaní rozpisů scénářů pro dvanáct klipů a přemýšlení o tom, jak moc těžké by bylo to všechno uskutečnit.
V jednu chvíli jsem ztratil pojem o čase, protože jsem psal příběh o mladém chlapci, který ve svém vlastním snu dospívá. Popravdě to byla fikce o Nightwish, především o Tuomasovi samotném, navždy mladý génius, který miloval svůj život, ale i všechny lidi okolo něj. Jak jsme se postupně s Tuomasem poznávali, zjistil jsme, že videoklipy nebudou dostačující pro to, abychom mohli sdělit světu to, co sdělit chceme. Chtěli jsme něco víc.
Naše láska pro život, naše rodiny, naše vzpomínky, hudbu, probouzení se do nových zázraků každý den a láska pro nejlepší lidský nástroj, naši představivost, se staly základovými kameny příběhu. Musel být jak o našich životech, tak o nejhorším strachu ze zestárnutí. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli všechny tyto věci zdůraznit, zjistili jsme, že byla pouze jediná možná cesta jak toho dosáhnout.
Imaginaerum vypráví příběh o skladateli v pokročilejším věku, Tom se jmenuje, který trpí těžkou slabomyslností. Díky nemoci, kterou má již mnoho let se vrací do dětsví a prakticky si nepamatuje nic ze života dospělého člověka. Jeho hudba, přátelé, veškerá jeho minulost zahrnující vzpomínky na jeho dceru jsou pouhou šmouhou v jeho křehké mysli. Zbyla mu pouze představivost desetiletého chlapce. Poté, co stařík upadá do kómatu, zdá se nemožné navratit vše, o co přišel. Nebo snad ne?
Samotný film je cestou mezi dvěmi odlišnými dimenzemi. Tom cestuje svým vymyšleným světem, klade si otázky a nachází vzpomínky, zatímco se jeho dcera Gem snaží obnovit pouto, které kdysi se svým otcem v reálném světě měla. Vzhledem k tomu, že ti dva jsi jsou po letech stále více vzdálenější a vzdálenější, navíc se nic nezlepšuje ani s ještě větší překážkou - Tomovým kómatem a jeho blížící se smrtí - vypadá to, že Gemin významný úkol je odsouzen k neúspěchu. Nicméně Gema skrz Tomovy nejtemnější tajemstí objeví cestu, kterou musí následovat, aby svého otce znovu našla.
Předtím, než vstoupíme do světa Imaginaerum si musíme položit několik otázek. Co je v životě nejdůležitější? Může nás síla vzpomínek ochránit během našich posledních chvil? Pomůže nám naše představivost najít jiskru života i v té nejhlubší temnotě? Můžeme po nenávistném odpuštění stále najít lásku?
Imaginaerum je citově založené fantasy dobrodružství poháněné hudbou Nightwish. Příběh nám připomíná naše dětsví, kde nejmenší, avšak nejdrahocenější věci znamenaly vše a jejich ztráta by zanechala věčnou jizvu. Je načase znovuotevřít ránu a podívat se, co se z ní stalo, ale důležitěji, co ji zapříčinilo."
Stobe Harju, režisér

Track by Track by Tuomas


1. Taikatalvi (Kouzelná Zima, Kouzlo Zimy)
- Tento svět je plátnem naší představivosti
2. Storytime (Čas vypravování)
- Jak by jste se cítili, kdyby jste o půlnoci letěli se sněhulákem přes úžasné krajiny, jako v animovaném vánočním filmu? Avšak celý význam naší existence je vytvořen příběhy, historkami a představami. Jsou v samém jádru našeho ldství.
3. Ghost River (Zázračná Řeka)
- Život je základním privilegiem. Řeka tvořená zázraky, ale také i hrůzou. Láska, smutek, krása, zlo a pokušení. Ale musíme je všechny překonat a žít naplno dál. Dobro - zlo, bolest - potěšení - jeden bez druhého nemůžou existovat.
4. Slow, Love, Slow (Zpomal, lásko, zpomal)
- Pravá láska nepotřebuje žádná slova, požadavky ani sliby. To se slovy nedá vyslovit a je to bezpodmínečné.
5. I Want My Tears Back (Chci přestat plakat)
- To co jsme chtěli je už dávno pryč, avšak je tu stále šance to vrátit.
6. Scarytale (Strašidelný Příběh)
- Příšery ve skříni, kňučení prasat, hordy pavouků, harpyje a trhání masa. V dětství prožité a nezpomenutelné noční můry, živé a šílený cirkus.
7. Arbesque (Arabeska)
- Čistota nebo noční můra. Od narození až do tance smrti.
8. Turn Loose The Mermaids (Propusťte mořské panny)
- Jste svědky toho jak tiše umírá vy a vaše milovaná osoba a společně jdete poslední cestou...už navždy, je to pro vás nádherný okamžik, plný krásy a pohodlí.
9. Rest Calm (Poslední Odpočinek)
- Vzpomínky a naděje, jsou dvě věci, které vám nikdy nikdo nemůže vzít. Vaše sladká minulost je bezedná truhla útěchy a inspirace.
10. The Crow, The Owl And The Dove (Vrána, Sova a Holubice)
- "Raději než lásku, peníze, slávu, dejte mi pravdu"
Henry David Thoreau
- Láska je všechno, ale pravda nás provází hloubším stavem.
11. Last Ride Of The Day (Poslední jízda dne)
- Zábavní park už pomalu zavírá, ale horská dráha pojede ještě jednou a vy se dostane na poslední jízdu sami. Je tma a ohňostroje právě začali. Momenty, jako je tento, jsou jako portály k nekonečnému snění, hluboké realizaci, a nakonec vzrušující vědomí, toho že jste smítko prachu v tomto obrovském vířícím vesmíru.
12. Song Of Myself (Píseň O Mě)
- Naše pocta a verze Waltu Whitmanovi nadpřirozené oslavy života a existence, nořící se hluboko do osobní čistoty.
13. Imaginaerum
- Děkujeme, že jste s námi jeli a doufáme, že znovu využijete naše služby. Na jevišti se rozsvítí a velkolepá hra teprve začíná...


imagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Missy Missy | Web | 10. září 2011 v 20:07 | Reagovat

Jsem moc zvědavá. Jinak nemělo by tam být v roce 2011 místo 2012? :)

2 Sharrie Sharrie | Web | 10. září 2011 v 20:17 | Reagovat

[1]: Ou omlouvám se občas se pěkně přepíšu už to jdu opravit :) Díky za upozornění ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama