Masters Of Rock 2012 - Report a fotky

21. července 2012 v 16:56 | Sharrie |  Reporty
Konečně jsem zpátky plně aktivní. Jak už jsem psala, navštívila jsem festival Masters Of Rock, kde tedy jako hlavní hvězda vystoupily Nightwish. A tak máte taky jedinečnou možnost, přečíst si můj report z této akce. Následujích několik x-řádků se v nejbližší době objeví i na www.rockmag.cz, kde od dubna pracuji jako redaktor. Na konci článku naleznete setlist Nightwish, video a odkaz na galerii ze všech možných kapel. Přeji příjemné čtení! ;)

Letošní Masters Of Rock přinesl jubilejních 10 let od prvního ročníku a tak nebylo od věci, aby tuto akci, pořádanou každoročně v areálu likérky Rudolfa Jelínka ve Vizovicích, doprovázelo něco speciálního. Každý návštěvník si tam určitě přišel na své a odnesl si odsud skvělé zážitky. Svou účast totiž potvrdili velká metalová jména jako jsou finští Nightwish, Within Temptation, Sabaton, Edguy, Thin Lizzy, Stratovarius, Arch Enemy, Unisonic a mnoho dalších, z českých řad například Arakain s Lucií Bílou.

Do Vizovického areálu jsem společně s přáteli dorazila už den předem, abychom si vše, a hlavně uši, na následující čtyřdenní hudební maratón v klidu připravili. Festival jsem navštívila letos už po čtvrté a vždy se mi tam líbilo. Opravdu jsem se těšila, až vše zase vypukne.

Ještě předem upozorňuji, že budu psát pouze o kapelách, které jsem viděla a slyšela. Proto tu možná nenajdete všechny, ale myslím, že jsem viděla víceméně to hlavní.

Pokračování pod perexem...


Den I.

První den odstartovala kapela Legendy se vrací, ovšem já dorazila po vydatném obědě v podobě místního gyrosu až v polovině na Saltatio Mortis, přímo do první řady. Tahle německá partička předvedla slušný výkon, zpěvák si skočil do davu a na rukou fanoušků se nechal nést přes areál. Do toho ještě dokonce zpíval. Nakonec si s lidmi v prvních liniích podal ruku. Jsou to takový bratři bandy In Extremo, kteří jsou českému publiku jistě známy.

Na podium dorazili The Sorrow. Nestává se moc často, aby se na MOR objevili metalcoreové kapely. Publikum je přijalo s otevřenou náručí a pařilo jako o život! V davu se tvořili moshpity a neustálé wall of death. V prvních řadách lidé házeli hlavou.

Následovali Horkýže Slíže. Abych se přiznala, nečekala jsem, že na ně bude takový nával! Upřímně mě tenhle styl hudby moc nebaví, ale lidem se to líbilo, takže své vystoupení zvládla kapela zřejmě dobře. Mě osobně ale snad nejvíc vadilo zpěvákovo neustálé opakování slova "Kontiňů!" po každé písni. Neřeknu, když zavtipkujete jednou nebo dvakrát, ale čeho je moc toho je příliš, a to si myslím, že jsem pro kdejakou blbost stvořená. Nevím, prostě mi to pak přišlo dost trapné.

Po Horkýže odcházím na autogramiádu Within Temptation a vracím se až na Thin Lizzy z Irska. Kapelu snad asi nemusím představovat, jelikož se na rockové scéně objevují už nějakou řádku let. Předvedli publiku starý rock'n'roll, který nebyl vůbec špatný, ovšem po pár písních už to pro mě byla poněkud nuda.
Hlavní hvězdou prvního dne byly nizozemští symfonici Within Temptation. Kapelu jsem viděla už vloni v říjnu, když navštívili Prahu a koncert se mi hodně líbil. Show na MOR doprovázela velká obrazovka v zadní části podia, na které se promítali klipy k dané písni a také perfektně seřízená světla s plameny. Měli jsme možnost shlédnout celý příběh nového alba "The Unforgiving" a jejich hlavní postavy, jako je třeba Mother Maiden, která dává lidem druhou šanci, a nebo hříšnici Sinéad. Sharonin hlas zněl skvěle, ovšem zpočátku byly WT velmi špatně nazvučeni. V prvních řadách jsme absolutně neslyšely kytary, jenom směs přeřvávajících se bicí a basy. Pak se naštěstí vše dalo do pořádku. Mohli jsme slyšet jak písně z "The Unforgiving", tak i profláklé hity (Mother Earth, Ice Queen, What Have You Done, Our Solemn Hour a další). WT byly pro mě poslední zastávkou prvního dne. Proto jsem se hned po jejich koncertě odebrala do svého stanu.

Den II.


Program druhého byl pro mě nejslabším z celého festivalu. Řekněme, že prostě nehráli kapely z mého soudku. Navíc brzo ráno začalo pršet a tak mi to nepřišlo ani moc škoda. Déšť ovšem trval skoro celý den a to už bylo horší, neboť nám začalo trochu zatékat do stanu.

Nakonec jsem do areálu dorazila až na autogramiádu Sirenie a potom rovnou na jejich koncert. Ten jsem si šla akorát do předních řad nafotit a zbytek prostála pod deštníkem u zadní obrazovky. Sirenia je jedna z mála kapel, která drží pořád pohromadě, navzdory neustálé výměně členů. Tím jsou myšleny hlavně zpěvačky. Nyní post čtvrté vokalistky zaujímá drobná zrzavá španělka Ailyn nebo chcete-li Pilar Giménez Gárcia. Vlastně jsem nevěděla co mám od koncertu očekávat. Nicméně jsem došla k názoru, že to prostě na živo není ono. Ailyn sice zpívala dobře, lidé tleskali, ale pro mě to byla jednoznačně docela nuda. Chyběla tomu šťáva, jak se říká. Kapela navíc nemá basáka, takže během koncertu pracovaly samply. Já si asi nejvíce užila ty songy, které jsem znala jako je "Lost In Life" nebo "My Minds Eye". Potom znovu odcházím do občerstvovací zóny a na nákupy do metalových stánků.

Ze zvědavosti jsem s přáteli dorazila až na Edguy. Shlédla jsem tak tři písně a musela pryč. Přiznám se, nemám už odjakživa ráda pana zpěváka Tobiase Sammeta. Nevím proč, prostě mi nesedne jeho hlas a ani vzhled, ale to je můj osobní komplex. Navíc tam po podiu Sammet různě skákal, tvářil se příliš "namachrovaně" a měl neustálé proslovy, takže ve finále Edguy přetahovaly. Ovšem podle jekotu fanoušků bylo asi vystoupení dobré. Já zůstanu bez hodnocení.
Mým posledním cílem byly švédové Pain. Na ty jsem se moc těšila, protože jsem slyšela, že jsou na živo opravdu dobří. Navíc kapela měla na MOR natáčet své live DVD. Stály jsme tak v patnácté řadě a vyčkaly, až dovrcholily poslední přípravy. Zpočátku to vypadalo velice dobře, ale potom začali hrát a byl průšvih na světě. Z beden se na nás valila masa nerozeznatelných zvuků a do toho zpěv Petera Tägtgrena. Elektronické prvky, které Pain využívají ve své hudbě, nebyly slyšet, kytary zanikaly za bicími a příliš vytaženou nabušenou basou. Ani jsem nepoznala, které píseň je která. Po několika písních utíkám zklamaná a se zakrytýma ušima na vodní dýmku na uklidněnou do kempu.

Den III.

Osudovým a zajistě nejočekávanějším byl třetí den. Měl totiž vystoupit největší headliner letošního ročníku. Tím byly samozřejmě myšleni finští Nightwish. Mimo jiné také jejich krajani Korpiklaani, Stratovarius a nebo z českých zástupců třeba Arakain se speciálním hostem Lucií Bílou.

V areálu jsem se objevila už před desátou ranní. Na podiu totiž měli vystoupit moji známý z jihlavské kapely Lady Kate. S sebou přivezli i novou zpěvačku Janu Monette a dvě nové písně. Po pozdravu "jihlavské bandy" od bubeníka, jsem vše nafotila a s absolutně prázdným žaludkem se musela jít honem najíst. Lady Kate jsem viděla osobně na živo už snad desetkrát, takže jsem si jejich vystoupení na MOR víceméně nechala ujít.

Návrat jsem si naplánovala na kapelu Milking The Goatmachine, abych zaujala první řadu a počkala na hlavního tahouna festivalu. Tahle partička nastoupila před publikum v kozích maskách a se svým tvrdým grindem. Zvláštností bylo, že v kapele zpíval zároveň jejich bubeník. Dav pěkně rozproudili. Dokonce jsem od nich chytla plechovku Gambrinuse 10°.

Teď se budu opakovat po své kamarádce, ale řekla bych to asi stejně. Vystoupení kapely Citron bylo jedno z nejtrapnějších jaké jsem kdy měla možnost vidět. Když se jim na podiu začali svlékat dvě zřejmě dobře placené slečny, tak to bylo moc. Dobře, to by se ještě dalo skousnout. Ovšem zpěvák měl úchylně trapné kecy, z vesty mu lezl pupek a celkový dojem z kapely byl nic moc. Takže raději nikdy více.

Přišli němci Kissin´ Dynamite. Bohužel během jejich vystoupení začalo znovu pršet. Nejsem fanoušek tohoto žánru, ale tihle hair metalisti předvedli, že opravdu umí. Kousek ode mě stály snad dvě největší fanynky na celém vizovického areálu a odzpívaly každé slovo textů písní za celý jejich koncert. Po předchozí kapele to zlepšilo náladu.

Česi Arakain si přivezli speciálního hosta, což byla Lucie Bílá, která se na podiu objevila po pár písních, které zpíval sám frontman Honza Toužimský. Spousta lidí zná Lucii Bílou jako nafintěnou dámu z televize, ale na MOR přišla jako ta správná rockerka. Podle mých slov jako čarodějnice, ale v tom dobrém slova smyslu. Mrazilo mě v zádech, když začala zpívat první tóny písně "Zimní královna". Nechápu, proč paní Bílá nedělá metalovou muziku, vždyť její hlas je totiž přímo pro toto stvořen! Dokonce se dočkala i skandování "Lucka, Lucka, Lucka...". Arakain předvedli skvělé vystoupení a já si ho užila i přes odporně studený déšť.

Kapela Firewind přijela až z dalekého Řecka. Nejzajímavější na jejich vystoupení určitě byl jeden z jejich členů, který hrál jak na kytaru, tak i na klávesy zároveň. Jinak mě jejich hudba nijak nezaujala, proto jsem se po chvíli začala nudit.

Jako mraky nad Vizovicemi se moje unuděnost vypařila hned potom, co nastoupili finští folk-metalisté Korpiklaani. Lidé se začali tlačit, moshpitovat, pogovat a nám v prvních řadách začaly praskat žebra. Místy se mi dělalo mdlo, ale vydržela jsem. Sem tam jsem stála přes zábrany v úhlu devadesáti stupňů, ale to vystoupení stálo za to. Dokonce došlo i na to, že zábrany vepředu začali povolovat (do teď nechápu jak je to možné!) a tak měli security napilno a museli lidi udržet. Pár šílenců i přepadlo dopředu. Korpiklaani s sebou přivezli kousky z nové desky "Manala" a také nového houslistu. Zazněli klasické profláklé hity jako je "Vodka", "Beer, Beer", "Happy Little Boozer"a nebo třeba "Tequila". Škoda jen, že byla skupina místy mimo rytmus. Dokonce jsem chytla trsátko! Na závěr vystoupení se na nebi objevila duha, takže utvořila perfektní tečku. Jak se říká, lidi jsou vážně blázni! :D

Konečně jsem si mohla narovnat záda a pořádně se nadechnout a už byly na Ronnie James Dio stage Stratovarius. První půlka setlistu mě ještě bavila, ale zbytek už nudil. Nevím čím to bylo, ale jak si to postrádalo ten pravý náboj. Jediný, kdo vše oživoval, byl bubeník. Publikum ani moc nereagovalo na výzvy ve skandování. Byla jsem už potom celém dni stání v první linii dost unavená, tak jsem prostě vypnula a jen nepřítomně koukala.

Když kapela odešla byla jsem jedině ráda. Teď měli přijít mí oblíbenci a hlavní hvězda finského večera Nightwish. Od jejich posledního vystoupení na MOR uplynuly tři celé dlouhé roky a tak si kapela přijela napravit reputaci po svém selhání na MOR 09´. Tyhle Finy jsem měla možnost vidět už dvakrát, jak na již zmiňovaném MOR 09´ tak i na jejich samostatném koncertě v Praze v dubnu letošního roku, kde jsem zažila opravdu neopakovatelný zážitek. Proto jsem také očekávala laťku hodně vysoko. Bohužel mým zklamáním bylo to, že Nightwish nedovezli svou velkou obrazovku, jakou měli v Praze a která, dle mého názoru, prostě dělá své. Ale to se dalo přežít. Holt to nemůžou s sebou tahat všude. Po téměř čtyřicetiminutovém čekání a přípravy stage konečně přišla má finská modla. Nightwish začali otevíracím songem "Storytime" z aktuální desky "Imaginaerum" a pod podiem se nahrnula spousta fotografů. Zpěvačka Anette Olzon je opravdu v dobré formě a na MOR to publiku předvedla. Ovšem přišlo mi, že v písních ze "staré" éry, jako byla například "Wish I Had An Angel", si byla místy nesvá, proto zůstávala poněkud vzadu a vše se snažil zachránit basák Marco Hietala. Nicméně to by nebyl až takový problém, v Praze to Anette šlo bez problémů a tak zřejmě nebyla ve své kůži. V první řadě se mnou celý den stálo spousta lidí a čekala právě na Nightwish. Proto jsem nevěřícně koukala jak většina z nich jenom stojí a kouká bez sebemenšího náznaku toho, že by vůbec žili. Ty jejich kamenné obličeje byly otravné, takže mi poněkud klesla nálada. Vše se spravilo za malou chvíli. Měla jsem vyrobenou vlaječku s nápisem "Emppu, I Love You!", načež jí můj nejoblíbenější hudebník a hlavně kytarista Emppu Vuorinen viděl, usmál se, poslal mi vzdušnou pusu a uklonil se mi. Tohle bylo opravdu úžasné. Každopádně kvalit pražského koncertu to nedosáhlo, ale já si velkolepé vystoupení a příběhu "Imaginaera" užila maximálně a fandila jsem jak jen mohla. Proto u mě mají Nightwish zase jedno velké plus. Jen tak dál!

Myslela jsem, že ještě vydržím kapelu Deathstars, ale omyl. Byla jsem tak unavená, že jsem shlédla část koncertu na obrazovce dole v hlavním pivním stanu nad večeří , kterou jsem už jen tak tak dojedla. Nakonec jsem padla vyčerpaná za vlast.

Den IV.


Poslední a závěrečný den jsem měla naplánováno regenerovat po předchozím dni a pak navštívit koncerty Arch Enemy a Sabaton. Obě kapely jsem viděla v Plzni na Metalfestu v roce 2011 a bylo to vynikající. Tento den se také měl vylosovat vítěz soutěže "Sčítání metalistů", kterou pořádal časopis Spark společně s Pragokoncertem a dotyčný výherce si domů odnesl celých 10 000 korun. Já osobně jsem se nezúčastnila, ale přátelé ano a tak jsem jim jen držela palce.

Arch Enemy začali hrát ve večerních hodinách. Raději jsem na ně zůstávala v zadních řadách, protože jsem v Plzni na vlastní kůži zažila právě jeden z nějvětších kotlů v životě, kde lidé padali přes hlavu jeden za druhým a málem Vás umačkali. Totéž jsem čekala i od Masters, bohužel nestalo se tak, což je škoda. Celé to jaksi kazili věrní fanoušci kapely Sabaton, stojící v prvních řadách. Tahle death metalová partička v čelé s drobnou blondýnou Angelou Gossow ze Švédska si zaslouží pozornost právem. Předvedli opravdu velmi kvalitní vystoupení. Na jedné z obrazovek v areálu jsme mohli sledovat dění na stage a na druhé klipy promítané k písním. Dokonce jsme měli možnost slyšet výborné bubenické sólo, které si troufám označit za nejlepší, jaké jsem kdy snad viděla! Angela během songu "Under Black Flags We March" vzala do ruky velkou vlajku s logem aktuálního alba kapely "Khaos Legions"a mávala s ní. Dokonce měla na sobě oblečené triko s nápisem Masters Of Rock. Dle mého názoru nejvíce se vyvedly písně "No Gods, No Masters", "Nemesis" a "My Apocalypse".

Tečkou za festivalem byla kapela Sabaton. Ta nedávno vyměnila několik svých členů. Sabaton jsem strávila znovu v pivním stanu nebo mástrácké kavárně a celé dění pozorovala na obrazovce. Během vystoupení frontman Joakim Brodén vylosoval vítěze "Sčítání metalistů" a ten si přišel pro cenu v podobě šeku na 10 000 korun na hlavní stage. Škoda jen, že jsme ji nezískali my :) Každopádně výherci to přeji a gratuluji, jestli čte tyto řádky. Kapela také složila pro české fanoušky skladbu věnovanou českým pilotům RAF a tu zahráli právě na MOR. Přednes Sabaton se lidem velice líbil a také proto jim zahráli pár přídavků. Mě osobně nejvíce od této kapely zaujala skladba "Primo Victoria", která rovněž zazněla.

Jak nerada jsem Vizovice den na to opouštěla. Stage už byla skoro rozebraná a mě bylo líto, že už je to vše zase za námi. Sečteno, podtrženo. Letošní ročník největšího metalového svátku u nás dopadl více než na výbornou. Atmosféra byla jako vždy vynikající a přednes kapel byl ve většině případech kvalitní. Teď už stačí jen čekat na další ročník a kapely, které s sebou přinese! Pokud ovšem někdo nevydrží, může si vychutnat zimní mutaci Masters Of Rock pořádanou ve Zlíně, včele s kapelou Sonata Arctica nebo Cradle Of Filth.

GALERIE

SETLIST NIGHTWISH
 1. Intro - Crimson Tide
 2. Storytime
 3. Wish I Had an Angel
 4. Amaranth
 5. Scaretale
 6. Ghost River
 7. Dead to the World
 8. Planet Hell
 9. Last of the Wilds
 10. Nemo
 11. Over the Hills and Far Away
 12. Song of Myself
 13. Come Cover Me
 14. I Want My Tears Back
 15. Last Ride of the Day
 16. Outro - Imaginaerum

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amaranthes Amaranthes | Web | 22. července 2012 v 13:30 | Reagovat

S dovolením, mám pár postřehů, co se tohoto reportu týče. Máš to moc hezky napsané. ;-)

Jen - ráda bych alespoň trochu odstranila tvůj předsudek jménem Tobias Sammet.
Pokud jsi navštívila můj blog (a facebook) tak víš, že ho mám ráda. Ale to teď nechme stranou.
Myslím, že zrovna on si přívlastek "arogantní" nezaslouží.
Je to jeden z nejmilejších muzikantů, které znám. Stačilo by se kouknout na pár videí - člověk z nich jasně pozná, že on opravdu není ani arogantní a ani nafoukaný.

Můžu říct, že je velice mírumilovný a na to, jak velkým hudebním talentem disponuje, ze sebe nic nedělá.
To, co jsi měla možnost vidět na koncertě, jsou typičtí Edguy. Velcí milovníci hudby, používající často ironii, recesi a další způsoby humoru, které ne každý chápe. Takoví Edguy jsou - happy metal s pachutí života, který není vždycky zrovna hezký. To je jedná z věcí, na které se Tobi snaží poukázat.

Protože ač se ti možná zdá, že je to rozmazlený arogantní fracek, tak pokud se podíváš aspoň na pár jeho textů, pochopíš, jak hrozně citlivý je. A také hrozně romantický - bohužel je mu to k ničemu, jelikož jeho "přítelkyně" s ním zametá o sto šest. Tím pádem si to ventiluje ve svých textech a hudbě.

Co se týče vztahu k fanouškům - nikdy jsem neviděla, že by0 někoho odmítnul, nebo snad byl protivný, když se chce někdo podepsat. Jo, sice je možná unavený, smutný a nemá svůj den, ale nikdy to netahá k fanouškům a váží si jich. On má opravdu dobré srdce a velké charisma. Jde jen o to, jestli to člověk vidět chce, nebo ne.

Věřím, že by stačila hodina s ním a vsadím se, že bys na něj kompletně otočila názor.
Tobi je ukecaný, to je fakt, ale má svůj druh humoru, poněkud jedinečný, jízlivý.

Věř mi, že se nenakrucuje před kameru proto, aby dokázal, jak krásný je, ale proto, že je to prostě recese. Jsou to Edguy - vždycky šli proti proudu a už to tak zůstane. I typická Tobiho prostořekost se ukáže později faktem - když něco řekne, tak to dokáže. Je schopný na sobě pracovat a s metalem začínal velice brzy. A zrovna lehké to taky neměl.

Můžu s jistotou říct, že na poli melodického metalu (minimálně v Evropě, možná i ve světě) nenajdeš nikoho s větším talentem, než jaký má Tuomas a Tobi. Sice můžeš oponovat, že Tobi možná neudělal takovou díru v metalovém světě, ale projekt metalové opery Avantasia tě přivede na opak. Jeho diskografie čítá víc, než dvacet aleb.

Nehledě na to, že Tobi Tuomase respektuje a obdivuje. S Nightwish se dobře zná, v hodně rozhovorech o nic s úctou mluví. A jako jeden z mála je nesoudil po odchodu Tarji. Má je rád pořád. A z Tuomasovy strany je to taktéž.

Zrovna nedávno - den po koncertě Edguy na Masters, měl Tobi nehodu v Německu. Spadl z pódia (vyšetření poté ukázala, že má přeražený nos, naražená žebra, něco s kyčlí, bodné a řezné rány). Mimoto - nebyl ani ožralý, ani přifetlý, nikdy si tohle na koncertě nedovolí.
On se však i s velkými bolestmi rozhodl, že koncert chce dozpívat. Řekni mi, která celebrita by tohle udělala? Minimálně tři čtvrtě z nich by koncert zřušilo, další by to vzdali po pár písničkách. On si opravdu váží toho, že může dělat hudbu a hlavně si váží svých fanoušků.

Nemusí se ti líbit vzhledově (uznávám, že s dlouhými vlasy a s očima bez linek byl daleko víc hezký), ani co se týče zpěvu.
Beru to - ironie a recese v podání Edguy ti nesedne, ale ze tří písniček opravdu nemůžeš poznat zpěvákův charakter. Možná se ti zdá takový a makový, ale věř mi, že Tobi je taky jen člověk, který musel hromadu obětovat pro to, aby byl tím, čím je teď. A věř mi, že za to tvrdě platí..

Moc dobře víš, že bych jen tak nějakou celebritu neobhajovala, ale tady jsem si to nemohla odpustit. Měla jsem možnost si to ověřit na autogramiádě na koncertě. Byla bych ráda, kdyby jsi vzala v potaz aspoň něco z toho, co jsem ti napsala, protože vím, že Tobi si označení "arogantní" nezaslouží. ;-)
Nemůžeš ho soudit podle vzhledu a toho, co jsi viděla na koncertě. Edguy jsou prostě takoví, jací jsou. Jak už jsem psala :-)
-----------------------------------------

Co se Nightwish týče: Koncert jsem si užila na sto procent, je mi vadily ty "solné sloupy" které po většinu koncertu jen zacláněly. Vzpomínám si, že jsem si začala zpívat (a to nezpívám falešně), tak se po mě hromada lidi otočilo a jen kroutilo hlavou. Nesnáším lidi, kteří jdou na koncert jen proto, aby ho pak patřičně zkritizovali.
Anette byla báječná, má opravdu velké charisma a písničky se mi líbily. Pravda - takovou Come, Cover Me bych oželela, ale líbily se mi v jejím podání i staré písničky. Třeba Dead To The World jsem si zamilovala právě s ní a můžu na rovinu říct, že originál s Tarjou se mi ani z poloviny nelíbí tak, jak s Anette.
U Over The Hills And Far Away jsem ocenila především ty dudy. Nástroj, který naprosto  miluju! ;-)
Anettina garderóba je téma samo pro sebe, ovšem nevidím důvod, proč ji za to kritizovat. Je její věc, co si obleče. Hlavní je hudba a zpěv. :-)
A můžu říct, že jsem si bohatě vystačila s tím, co na pódiu bylo. Vzhledem k tomu, že přede mnou stál skoro dva metry vysoký chlap, byla jsem ráda, že vidím něco málo na stagi a nevím, jak bych ještě u toho stihla sledovat projekci, kterou měli v Praze :-)
Takže Nightwish se prostě povedli a každý, kdo na ně bude nadávat, může čekat, že se s ním minimálně pustím do rozepře :-) (Tedy pokud uvidím, že to bude mít nějaký smysl - když jsem sama proti hromadě Tarjofilů, tak to vážně postrádá smysl).

A co se Arakainů a Lucky týče, tak musím před paní Bílou hluboce smeknout. Ten hlas, co má, je neuvěřitelný! Nechápu, proč nedělá metal na stálo! :-) Shodla jsem se ještě s dalšíma lidma, že by neměla problém se svým rozsahem a ječákem přezpívat i Tarju. A to ji mám hodně ráda. Lucka je určitě nejlepší zpěvačka naší republiky, ať si říká kdo chce co chce :-)

Omlouvám se za velký komentář, ale musela jsem to napsat. Snad to nebude tolik vadit! ;-)

Měj se dobře :-)

2 Sharrie Sharrie | Web | 22. července 2012 v 17:27 | Reagovat

[1]: Díky za pochvalu a jsem ráda, že se ti report líbil ;-)
Vím na co je tvůj blog zaměřený (chodím tam pravidelně, i když ne vždy zanechám koment) a chápu, že máš Tobiho ráda. Tvůj názor ti samozřejmě neberu ;-) Jak už jsem psala, je to můj osobní komplex. Bohužel je to tak. Snažila jsem se svůj názor změnit už několikrát a udělat si obrázek o Tobim jiný. Jistě je to velký hudebník podle toho co píšeš. To, že mě nesedne, neznamená že to musím vnucovat ostatním. Ovšem nejsem zase ten typ člověka, který by vyloženě hudbu co dělá, musel nutně kritizovat, jako to třeba dělají Tarjovci. Ti jdou na koncert Nightwish, aby šli Anette vypískat. To mi fakt přijde na hlavu. Poslední dobou mi Tarju docela znechutili svých chováním aa vyvoláváním že je lepší, že já ji přestávám pomalu poslouchat (ovšem mám ji ráda dál), ale to je zase z jiného soudku a nepatří to sem.
Co se týče tedy Edguy na MOR. Napsala jsem to tak jak to cítím. Je to výhradně můj osobní názor. Prostě to není hudba dle mého gusta jak se říká. Tvůj názor ti neberu a respektuji ho  :-) Proto taky chápu, že se ti zrovna ten odstavec nelíbil. Taky se přiznám, nesnáším když to co mě se hrozně líbilo někdo kritizuje, to jsou třeba Nightwish :-) Takže vím jaké to je ;-)

3 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 22. července 2012 v 18:21 | Reagovat

[2]: To jsme minimálně dvě, kterým tarjofilové Tarju už docela znechutili - taky ji pomalu přestávám poslouchat a to za ně přitom nemůže (i když by je mohla trochu pokárat, ale to by nebyla ona - ona je ráda, že Anette její fanoušci nemají rádi, i když mám pocit, že ona své fanoušky vidí spíš jako chodící peněženky) :-|

Co se vystoupení Nightwish týče, nemůžu to bohužel porovnat s koncertem v Praze, protože jsem tam bohužel nebyla. Ale stejně jsem si to pořádně užila - jen mi to kazili lidi, kteří jen stáli a čuměli - ti tam akorát zavazeli a jen málo z nich se bohužel odebralo pryč.
Jinak je pravda, že třeba písničku Come Cover Me bych klidně oželela, protože Anette má přibližně stejně jemný hlas jako já a v té písničce místy zanikala, protože je to navíc i písnička celkem vysoko položená a to taky dělá své. I když hlavní slovo tam mělo špatné nazvučení, kdy nebyl místy slyšet ani Marco a o Anette a zvucích keyboardu, na který hrál Tuomi, ani nemluvím. Jenže za kvalitu nazvučení Nightwish nemůžou. Ale že nebyla ve své kůži, tomu se fakt nedivím, protože tam na rozdíl od koncertu v Praze, měli přístup i Tarjofilové a to jsem se i já trochu obávala toho, co bude z jejich strany (ze strany Tarjofilů)následovat. Ama ranthes tam dokonce skupinku Tarjofilů okřikla, když křičeli, že chtějí Tarju...

Na Korpiklaanech jsem taky byla a doteď si připadám jako debil, protože i když ostatní tam místy zabrali pro tancování i dva metry a víc, tak na mě se kvůli tomu mému poskakování lidi dívali jak na debila :-D
Ale byli jsme spíš vzadu, kde byli i lidi, co jen seděli a jejich show jsem viděla spíš jen z obrazovky, protože Jonne zanikal a ostatní taky moc vidět nebyli. Ale Tuomase (jejich nového houslistu) jsem viděla dobře - ten měl totiž bílou košili :-D

Na Arakainy jsem se byla na chvilku podívat s Amaranthes, ale po nějaké době jsme musely odejít, protože jsme obě nižší a málem jsme byly zašlápnuty (aspoň já určitě) :-D
Ale Lucka byla úžasná a musím uznat, že je to opravdu nejlepší česká zpěvačka. A to neříkám jen proto, že jsem ji poslouchala už v době, než jsem se dostala k metalu. Je fakt škoda, že u metalu nezůstala, protože zpívat umí fakt neskutečně :-)

4 Amaranthes Amaranthes | Web | 22. července 2012 v 19:03 | Reagovat

Ach jo.
Nešlo mi o to, abych ti předhazovala, bůh ví jak jsou Edguy dobří a kdesi cosi. Vím, že je prostě nemáš ráda, z toho jsem vycházela. Jen jsem se snažila ti vysvětlit podstatu Edguy a trochu přiblížit Tobiho osobnost. Evidentně tvůj komplex je tak velký, že ho pořád budeš vidět jen jako toho "arogantního" machýrka.
Nesnažím se ti vnucovat ani jeho muziku, ani jeho samotného.
Šlo mi výhradně o to slovo "arogantní" -  to je na mne už vážně trochu silné kafe. Po třech písničkách nemáš šanci zjistit, jestli ten zpěvák arogantní je, nebo ne.
Psala jsi, že jsi se snažila víckrát na něj změnit názor - třeba mně osobně trvalo přes tři měsíce, než jsem si zvykla na Tarjin klasicky školený hlas. To byl jeden předsudek - trvalo mi dlouhé tři měsíce, než jsem přišla na to, že je to něco famózního.
Nebo jak dlouho mi trvalo přesvědčit mamku, že Tobi není ten "nafoukaný arogantní kretén", jak o něm říkala. Jí hlavně vadilo, že je to Němec. Vlastně, když to tak vezmu, měla skoro stejný problém, jako ty. Ale vyřešila jsem to tak, že jsem jí pustila pár písniček a musela uznat, že Tobi má přinejmenším talent. Pak si ode mně vyžádala Flying Operu (koncert, který byl nahrán zpola ve Vizovicích a zpola ve Wackenu) a šlo to tam, kam to mělo jít. Toho komplexu se zbavila a Tobi patří mezi její nejoblíbenější interprety.
Jak říkám - komplexy se dají překonat, pokud ten člověk chce.
Je jasné, že když to není tvůj šálek čaje, že to začneš poslouchat. Ale nemůžeš díky tomu psát, že je arogantní, když ho "znáš" jen z těch třech písniček (nebo z pokusů, které jsi mu věnovala).
Navíc - i to malé slovíčko stačí k tomu, že kdokoliv, kdo si ten report přečte, si řekne: "Hm, Edguy mají arogantního zpěváka, to bude určitě nějaký šunt" a vesele to budou roztrubovat dál. A to i v případě, že by se jim to třeba líbilo. Netušíš, jak se v dnešní době musí dávat pozor na slova, takhle svým názorem ublížíš jemu i těm, kteří by si to třeba rádi s chutí poslechli.
A myslím si, že by se to třeba dalo vyjádřit jinak. např.:
"Na Edguy jsem šla ze zvědavosti, ale po třech písničkách jsem zjistila, že to není úplně můj šálek čaje, tudíž jsem odešla a přenechala místo těm, kterým se tato hudba líbí."
- takhle bys nikoho nepoškodila, lidi by si řekli, že když se to nelíbilo tobě, tak se to třeba bude líbit jim. Ale když dáš Edguy nálepku "těch, kteří mají arogantního zpěváka", těžko si je někdo půjde pustit.
Doufám, že si nemyslíš, že ti tu kážu, nebo ti snad nadávám, a věř, není to ani slovíčkaření. Teď ze mně nemluví to, že jsem Sammetovec. Jsem jen bloger, který drží zásady a i když se mi něco nelíbí, tak se snažím vážit slova. Protože ne všechno, co se nelíbí mě, se automaticky nemusí líbit ostatním.
Nehodlám ti ho vnucovat, ani jeho skupinu, protože vidím, že svůj názor nezměníš, ani kdyby se stalo bůh ví co.
:-)
Nemám ráda kritiky, kteří tu kapelu zkritizují jen proto, že to není jejich šálek čaje. Každý by měl psát o tom, co je mu blízké, ale zároveň by se měl snažit být objektivní a netahat do recenzí a reportů své pocity. Ty pocity si musí každý vytvořit sám, úkolem toho, kdo to píše, je přivést ty lidi k tomu a nechat je udělat o tom vlastní úsudek. Nic víc, nic míň.

Proto taky nesnáším Tarjofily, kteří si za každou cenu myslí, že Anette je štětka, kterou patří zasypat kameny, nebo něco podobného. Tarja se mi líbila, ale poslední dobou ji taky přestávám (až na vyjímky) poslouchat, jelikož mám plné zuby těch, kteří ji glodifikují a na Anette jen hází špínu. Ještě letos v lednu mi bylo líto, že ji neuvidím, ale i když vím, že tu příští duben bude mít dva koncerty, tak popravdě už ani neuvažuji, že by mi stála za to, abych obětovala svůj čas a peníze, kterých moc nemám, na to, abych na jela. Respektive ty kecy okolo Nightwish, kdy pořád převládá názor: "Tarja je ta nejlepší, Anette je na *****" mi Tarju prostě znechucují. A popravdě - její repertoár taky není, co býval.

No nic, opět se omlouvám za dlouhý komentář, snad tě něco neurazilo, nerada bych, aby sis to vyložila špatně ;-)

5 Amaranthes Amaranthes | Web | 22. července 2012 v 19:12 | Reagovat

O, pardon - ty jsi nenapsala, že je arogantní, pouze, že je "namachrovaný". I když ty dvě slova jsou pro mě totéž. ;-) I tak - to, co jsem psala, to platí. A neber si to zle.
A ještě jedna drobnost - Edguy nepřetahovali. Vím, podle hodinek, které jsem měla na ruce a šly přesně, že končili přesně deset minut před půl jednou, později to určitě nebylo ;-)

6 Sharrie Sharrie | Web | 22. července 2012 v 19:30 | Reagovat

[5]: Namachrovaný jsem dala schválně do uvozovek, aby to nevyznělo až tolik přehnaně. Není myšleno vyloženě drsně ;-) Každopádně jsem ráda za názory ostatních ;-) Ale jak už jsem psala, je to můj osobní komplex a proto jsem zůstala bez hodnocení ;-)

7 MetaLenka MetaLenka | Web | 30. července 2012 v 10:54 | Reagovat

Dlouhý a vyčerpávající článek :) Ale určitě zajímavý. Mrzí mě, že jsem tam nemohla být, tak doufám, že snad příště :)

8 HELLen HELLen | 20. listopadu 2012 v 1:40 | Reagovat

[1]: A já bych právě řekla,že mu to sekne i s krátkýma vlasama,lépe řečeno se mi víc líbí takhle :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama